فروش و معرفی انواع عطر

با توجه به نزدیکی و شباهت گیرنده های بویایی و چشایی، در تمام زبان ها برای بیان نوع رایحه از واژه های مربوط به طمع استفاده می شود. به همین دلیل انواع رایحه های عطر خوشبو را به نام های “شیرین”، “تلخ” و “ترش” می شناسیم. البته برای بیان دقیق تر رایحه بعضا نام عصاره عطر نیز بیان می شود.

مانند: گل ها، میوه ها و … اما به طور کلی تمامی رایحه ها توسط همان سه طعم “شیرین”، “تلخ” و “ترش” بیان می شود. در کنار این طعم ها، صفات “تند” و “ملایم” نیز مورد استفاده قرار می گیرند. طمع های گفته شده در کنار سردی یا گرمی رایحه توصیف کننده عطر ملایم می باشد.

عطرهای با عصاره چوب صندل، شکلات یا ادویه های شرقی گرم به حساب می آیند و عطرهای با عصاره مرکبات (پرتقال، نارنج و لیمو) یا هندوانه، عطرهای خنک هستند.

معمولا عطرهای سرد در فصل گرم و عطرهای گرم در فصل سرد استفاده می شوند. البته ذکر این موضوع لازم است که استفاده از رایحه های سرد و گرم در فصل های مختلف کاملا مربوط به سلیقه شخصی و سلیقه فردی است.

عطر تند نیز مانند پوشاک کاربرد های مختلفی دارند. کاربردی که با توجه به سن، فصل، موقعیت مورد استفاده و … تعیین می شود. همچنین با استفاده از این دسته بندی می توان سلیقه مورد پسند خودتان یا اطرافیانتان را بهتر و راحت تر بشناسید.

اما بر خلاف هر آنچه گفته شد، برای عطر مناسب می توانید سلیقه اطرافیان و دوستان خود را نیز جویا شوید. درست است که شما عطر را انتخاب می کنید.

اما صحبت کردن در مورد رایحه عطر و سلایق دیگران می تواند شما را به سلیقه خاص خودتان و عطر مورد نظرتان نزدیک تر کند. می توانید لیستی از عطر زنانه مورد علاقه خود تهیه کنید، تا در زمان خرید ادوکلن، در میان دریایی از عطرهای گوناگون، انتخاب راحتی داشته باشید.